česky deutsch english

Sklárna Ajeto

Soukromá umělecká sklárna AJETO v Lindavě našla své místo ve zdevastované budově staré německé textilky, která byla v deva- desátých letech kompletně zrekonstruována a přestavěna na hutní provoz. Doménou sklárny je spolupráce s předními světovými návrháři, designéry, architekty a kumštýři všeho druhu. Při práci na uměleckých projektech tak zde můžete v rámci exkurze shlédnout nejen více než dvacet sklářských mistrů, kteří patří k absolutní světové špičce tohoto krásného řemesla, ale i potkat nějakou slavnou osobnost českého a světového umění a designu.

Přímo v areálu sklárny si pak nenechte ujít návštěvu originální historické Sklářské krčmy, kde se můžete občerstvit, nakoupit suvenýrové sklo a jako hlavní atrakci zde můžete vyzkoušet foukání skla na “vlastní dech”. Vyrobte si buď jednoduchou vázičku, nebo složitější džbánek, či půllitr, u kterého již musíte uplatnit více schopností, než jen fouknout do píšťaly...

Vedle foukání skla zde najdete i unikátní korálkářskou dílnu, která nabízí možnost výroby přívěsku, náušnic, či náhrdelníku.

V Lindavě tak vedle načerpání spousty zajímavých informací o skle a jeho výrobě, se kterými Vás seznámí zdejší průvodci, získáte i téměř dokonalou manuální představu o náročnosti a zároveň kráse tohoto prastarého řemesla a navíc si vyrobíte a odvezete vlastnoručně zhotovené suvenýry.


      

Kontakt

Sklárna Lindava
Lindava 167

icon_telefon+420 487 751 613
icon_mailinfo@ajetoglass.com
icon_webwww.ajetoglass.com

Mapa

Mapa - klikněte pro zvětšení

Leták

ke stažení ve formátu pdf.

Leták - klikněte pro zvětšení© 2014 - Vytvořila reklamní agentura Artix